Kiedy stosować VENALEX

 

Jak stosować suplement diety Venalex ®:
Dorośli: 1 kapsułka dziennie. Nie przekraczać zalecanej porcji dziennej. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia.

Uwaga:
Preparatu nie należy stosować przy nadwrażliwości na którykolwiek ze składników. Nie należy stosować w czasie ciąży i karmienia piersią. Preparat zawiera azerubinę, która może mieć szkodliwy na aktywność i skupienie uwagi u dzieci. Długotrwałe stosowanie preparatu należy skonsultować z lekarzem.

Diosmina wspomaga krążenie żylne w kończynach dolnych. Chroni żyły przed procesami zapalnymi. Wspiera prawidłowe funkcjonowanie ścian naczyń żylnych.

Czym jest DIOSMINA zawarta w Venalex ?

Diosmina to związek z grupy flawonoidów. Diosmina jest substancją pochodzenia naturalnego, pozyskiwaną z owoców cytrusowych, przede wszystkim z naowocni pomarańczy gorzkiej (Citrus aurantium), obecnie otrzymywana jest również syntetycznie. Diosmina działa ochronnie na naczynia krwionośne oraz zwiększa tonus żylny 2-krotnie silniej niż trokserutyna. Zwiększa przepływ limfatyczny. Przywraca naczyniom włosowatym prawidłową przepuszczalność, dzięki czemu działa przeciwobrzękowo i przeciwkrwotocznie. Poprawia powrót krwi z układu żylnego, zmniejsza nadciśnienie i zastój żylny w kończynach, działa przeciwzapalnie, zwłaszcza w zapaleniach okołożylnych. W przewodzie pokarmowym diosmina jest szybko przekształcana przy udziale flory bakteryjnej jelit w diosmetynę. Faza szybkiego wchłaniania głównego metabolitu diosminy po podaniu doustnym rozpoczyna się od drugiej godziny po podaniu leku, osiągając po 5 godzinach maksymalne stężenie we krwi. Biologiczny okres półtrwania wynosi od 26 do 43 godzin. Diosmetyna jest metabolizowana do kwasów fenolowych i/lub ich pochodnych i wydalana z moczem. Niewchłonięta diosmina jest wydalana z kałem [Wikipedia 2013, dostęp: http://pl.wikipedia.org/wiki/Diosmina ].

Innowacyjna mikronizacja diosminy

Mikronizacja diosminy jest koniecznym warunkiem zapewnienia skuteczności jej działania. Wynika to z faktu, iż diosmina, pozyskiwana z owoców cytrusowych, występuje w cząsteczkach podobnych do kryształów o wielkości ok. 20 mikronów. W takiej postaci diosmina bardzo słabo wchłania się z przewodu pokarmowego. Dzięki badaniom udowodniono, że proces mikronizacji, czyli rozdrobnienia cząstek diosminy do wymiarów ok. 2 mikronów, w istotny sposób ułatwia wchłanianie diosminy w jelitach. Substancja czynna użyta do produkcji Diosmin 300 Ethifarm® została w istotnym stopniu zmikronizowana: ponad 80% cząstek diosminy poddanej procesowi mikronizacji nie przekracza w swoich wymiarach 2 mikronów, a 98% - 5 mikronów. Dzięki temu zapewniona została wysoka przyswajalność preparatu Diosmin 300 Ethifarm oraz Venalex z przewodu pokarmowego. Diosmina jest substancją popularną i używaną od wielu lat, charakteryzującą się bardzo dobrym profilem bezpieczeństwa, czyli rzadkim występowaniem objawów niepożądanych. W niektórych krajach diosmina występuje jako substancja czynna leków, w innych – jak np. w USA i szeregu krajów UE może być również składnikiem preparatów nie mających statusu produktu leczniczego (np. w USA w dawce do 600 mg na dobę).

Czym jest Hesperydyna zawarta w Venalex?

Hesperydyna – organiczny związek chemiczny będący glikozydem hesperetyny zaliczanej do flawononów będących rodzajem flawonoidów. Dawniej nazywana witaminą P2. Występuje w dużych ilościach w owocach cytrusów. Nazwa związku pochodzi od greckich nimf ogrodów – Hesperyd. Hesperydyna w dużych ilościach jest zawarta w cytrynach i pomarańczach. Najwyższe jej stężenia są w białym miąższu skórki cytryny. Związek może być znaleziony także w zielonych warzywach. Duże jej zawartości zawierają słodkie pomarańcze i tangelo. Hesperydyna posiada właściwości przeciwutleniające, przeciwzapalne, hipolipidemiczne, ochronne naczyń krwionośnych, antynowotworowe i obniżające poziom cholesterolu. Hesperydyna poprawia stan naczyń włosowatych, zmniejszając ich przepuszczalność. Hesperydyna działa synergistycznie do witaminy C na stan kolagenu. Wykazano również, że może działać hamująco na ubytek tkanki kostnej oraz redukować liczbę lipidów w surowicy krwi i w wątrobie. Ulotka Venalex- informacje dostępne na opakowaniu. Zapytaj o opinie lekarzy i pacjentów.

Venalex najtaniej, z najdłuższym terminem przydatności kupisz u nas.

:

 kup medargin dolce vita

 

kup medargin allegro

kup najtaniej z najdłuższym terminem przydatności

pdf

zobacz ulotkę informacyją Venalex