Kiedy stosować diosminę i hesperydynę zawartą Venalex ..? 

 

Choroby żył - przewlekła niewydolność żylna.

Choroby żył stanowią bardzo poważny problem, zwłaszcza w krajach rozwiniętych. ogólna nazwa dla chorób układu żylnego to przewlekła niewydolność żylna. Problem polega na zaburzeniu odpływu krwi z kończyn dolnych, co powoduje zastój krwi w żyłach powierzchownych i głębokich oraz powstawanie zmian skórnych i podskórnych. Statystycznie choroby żył występują w Polsce u ponad 50% kobiet i 40 % mężczyzn. Oznacza to że choroby żył są prawdziwym problemem społecznym i w praktyce mogą dotyczyć każdego z nas.


Z chorobą żylakową mamy do czynienia na skutek uszkodzenia tak zwanych zastawek w układzie żylnym. Chodzi o to, że w warunkach fizjologicznych krew płynie w kierunku od stóp do jamy brzusznej i jest to związane z prawidłową funkcją tych zastawek. Krew ma do pokonania siłę grawitacyjną i w przypadku gdy zastawki są uszkodzone dochodzi do zwolnienia przepływu krwi w żyłach, krew tak jakby zalega w kończynach dolnych, co manifestuje się poszerzeniem żył i powstawaniem żylaków. Poszerzone żyły doprowadzają do zastoju krwi w kończynie dolnej, wpływa to również na układ mikrokrążenia, co z kolei objawia się obrzękami kończyn, jak również zaburzonym ukrwieniem tkanek. W skrajnych przypadkach może to doprowadzić do poważnych powikłań, tzn. owrzodzeń podudzia.
Nasze możliwości przeciwdziałania temu niekorzystnemu zjawisku sprowadzają się do w porę podjętej profilaktyki wspomaganej – jeżeli zajdzie taka potrzeba, leczeniem farmakologicznym.
Istnieje bardzo wiele preparatów. Najbardziej powszechne są wyciągi z kasztanowca i preparaty zawierające diosminę- Diosmin 300 mg oraz Venalex.
Diosmina jest związkiem pochodzenia naturalnego, pozyskiwanym głównie z owoców cytrusowych, a zwłaszcza pomarańczy gorzkiej. Ekstrakt wytwarzany jest przemysłowo przez przetwarzanie ogromnych ilości tak zwanych naowocni, czyli skórek owocu, a także błonnika i miąższu.
Leki te powodują lepsze napięcie ściany żył, wpływają na mikrokrążenie. Klinicznie objawia się to zmniejszonymi dolegliwościami, zmniejszonym obrzękiem.

Wskazaniami do stosowania diosminy są przede wszystkim objawy związane z niewydolnością krążenia żylnego kończyn dolnych: uczucie ciężkości nóg i bóle łydek. Diosmina jest również stosowana w leczeniu odleżyn powstałych z powodu długotrwałego unieruchomienia, w tym także obrzęków limfatycznych, a także objawowo w przypadku zaostrzenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu. Nasilenie dolegliwości ulega odczuwalnemu zmniejszeniu na ogół już w pierwszym dniu stosowania diosminy, a objawy niepożądane występują rzadko i zwykle są słabo wyrażone. Zanim jednak sięgniemy po leki, powinniśmy przede wszystkim wykorzystać możliwości tkwiące w działaniach profilaktycznych. Aby zahamować rozwój żylaków musimy w pierwszej kolejności zmienić nasz styl życia, przyzwyczajenia i stosować tak zwaną ogólną profilaktykę. Aktywność ruchowa ma tu znaczenie podstawowe. Należy między innymi unikać długotrwałego stania i siedzenie. Wskazane jest unoszenie nóg w czasie przerw w pracy, codzienne spacerowanie, albo uprawianie sportu, na przykład jogging, pływanie, jazda na rowerze.

Istotne jest utrzymywanie umiarkowanej temperatury. Nie zaleca się przegrzewanie ciała, korzystania z sauny, długotrwałego opalania. Bardzo korzystnie działa codzienne stosowanie chłodnego natrysku na kończyny dolne.
Diosmin 300 jest nowoczesnym preparatem zawierającym zmikronizowaną diosminę. Diosmina w naturze występuje w kryształkach o wielkości około 20 mikronów. Podana doustnie w takiej postaci bardzo słabo wchłaniałaby się do krwioobiegu i jej działanie byłoby możliwe tylko przy zastosowaniu bardzo dużych dawek. Badania naukowe dowiodły, że mikronizacja, czyli zmniejszenie wielkości cząsteczki diosminy, do około 2 mikronów w znaczący sposób ułatwia wchłanianie diosminy z przewodu pokarmowego. Taką właśnie zmikronizowaną diosminę zastosowano w przypadku preparatu Diosmin 300 Ethifarm. Pełna mikronizacja zapewnia doskonałe wchłanianie substancji czynnej w przewodzie pokarmowym, a przez to szybkie i skuteczne jej oddziaływanie na chore żyły. Jest jednak jeszcze jedna cecha preparatu Diosminal wyróżniająca go na polskim rynku. Mianowicie w przypadku Diosminalu zmikronizowaną diosmina została dodatkowo rozpuszczona w żelu, co stwarza jeszcze lepsze warunki dla jej wchłanialności i przyswajalności. Wnętrze kapsułki, w której rozpuszczona jest zmikronizowaną diosmina, wypełnione jest przez substancję lipofilną, to znaczy łatwiej przenikającą przez błony komórek niż substancje nośne zawarte w tabletkach. Pozwala to przypuszczać, że rozpuszczona we wnętrzu kapsułki żelowej zmikronizowana diosmina łatwiej dostaje się do komórek, niż taka sama diosmina zawarta w tabletkach.

Diosmin 300 mg i Venalex :
- poprawia krążenie żylne w kończynach dolnych,
- chroni żyły przed procesami zapalnymi,
- wspiera prawidłowe funkcjonowanie ścian naczyń żylnych.

Suplementy diety diosminowe to Diosmin 300, Diosminal, Venalex.
Przewlekła niewydolność żylna dotyczy coraz większej liczby osób. Jeżeli po aktywnym dniu Twoje nogi często sprawiają wrażenie ciężkich jak z ołowiu, męczą Cie skurcze łydek i świąd w obrębie kończyn dolnych , a na nogach możesz zaobserwować widocznie popękane naczynka, to bardzo prawdopodobne, że cierpisz na przewlekłą niewydolność kończyn dolnych, która prowadzi do powstawania nieestetycznych żylaków. Jednak zamiast panikować, przeczytaj co jest przeczyną takiego stanu i jak można temu zapobiegać. Przewlekła niewydolność żylna spowodowana jest przede wszystkim przez zbyt duże ciśnienie w obrębie żył. Najbardziej narażone są na to schorzenie osoby otyłe, które dodatkowo spędzają prawie cały dzień siedząc lub stojąc, gdyż pozostawanie przez długi czas w tej samej pozycji prowadzi do zastoju krwi w żyłach. Naszym żyłom nie służą również długie i gorące kąpiele, podczas których wzrasta ciśnienie krwi. Niewydolność żylna dotyczy częściej kobiet niż mężczyzn. Związane jest to po części z zażywaniem doustnych środków antykoncepcyjnych, które sprawiają, że równowaga hormonalna jest zaburzona i wzrasta poziom estrogenu, co z kolei zmniejsza sprężystość żył. Stają się one tym samym bardziej podatne na rozciąganie. Najprościej mówiąc, ciśnienie które rozciąga żyły, powoduje że krew w nich zalegająca spływa do ich najniżychj partii, czyli do kończyn dolnych. Podobny efekt obserwujemy w trakcie ciąży, dlatego też po urodzeniu dziecka wiele kobiet skarży się na przewlekłą niewydolność żylną. Słonności dziedzine mają również ogormny wpływ na wystąpienie niewydolności żylnej- potwierdza to 70% pacjentów.
Aby zapobiegać przewlekłej niewydolności żylnej, czyli żylakom, musimy przede wszystkim wzmocnić naczynia żylne,a możemy to zrobić poprzez zmianę trybu życia i włączenie odpowiedniej suplementacji do naszej diety.

Przewlekła niewydolność żylna dotyczy coraz większej liczby osób. Jeżeli po aktywnym dniu Twoje nogi często sprawiają wrażenie ciężkich jak z ołowiu, męczą Cie skurcze łydek i świąd w obrębie kończyn dolnych , a na nogach możesz zaobserwować widocznie popękane naczynka, to bardzo prawdopodobne, że cierpisz na przewlekłą niewydolność kończyn dolnych, która prowadzi do powstawania nieestetycznych żylaków. Jednak zamiast panikować, przeczytaj co jest przeczyną takiego stanu i jak można temu zapobiegać. Przewlekła niewydolność żylna spowodowana jest przede wszystkim przez zbyt duże ciśnienie w obrębie żył. Najbardziej narażone są na to schorzenie osoby otyłe, które dodatkowo spędzają prawie cały dzień siedząc lub stojąc, gdyż pozostawanie przez długi czas w tej samej pozycji prowadzi do zastoju krwi w żyłach. Naszym żyłom nie służą również długie i gorące kąpiele, podczas których wzrasta ciśnienie krwi. Niewydolność żylna dotyczy częściej kobiet niż mężczyzn. Związane jest to po części z zażywaniem doustnych środków antykoncepcyjnych, które sprawiają, że równowaga hormonalna jest zaburzona i wzrasta poziom estrogenu, co z kolei zmniejsza sprężystość żył. Stają się one tym samym bardziej podatne na rozciąganie. Najprościej mówiąc, ciśnienie które rozciąga żyły, powoduje że krew w nich zalegająca spływa do ich najniższych partii, czyli do kończyn dolnych. Podobny efekt obserwujemy w trakcie ciąży, dlatego też po urodzeniu dziecka wiele kobiet skarży się na przewlekłą niewydolność żylną. Skłonności dziedzine mają również ogormny wpływ na wystąpienie niewydolności żylnej- potwierdza to 70% pacjentów.
Aby zapobiegać przewlekłej niewydolności żylnej, czyli żylakom, musimy przede wszystkim wzmocnić naczynia żylne,a możemy to zrobić poprzez zmianę trybu życia i włączenie odpowiedniej suplementacji do naszej diety. Istotne jest wykonywanie specjalnych ćwiczeń, których podstawą są ćwiczenia rozgrzewające, pobudzające układ krążenia i rozciągające mięśnie i więzadła. Do tych ćwiczeń dołączyć powinniśmy również takie, które poprawią elastyczność i ruchomość stawu skokowego. Bardzo dobrym ćwiczenie jest unoszenie nóg powyżej serca w leżeniu na plecach. Innym wariantem tego ćwiczenia jest zginanie i prostowanie stopy pozostając cały czas w pozycji na plecach i z nogami uniesionymi do góry. W niewydolności żylnej szczególnie zaleca się szybki marsz, jazdę na rowerze oraz pływanie. Podczas przewlekłej niewydolności żylnej wielu ludzi stosuje suplementy diety zawierające diosminę takie jak Venalex, lub Diosmin 300.

Kup Venalex najtaniej z najdłuższym terminem przydatności w naszym sklepie- Detralex.

 kup medargin dolce vita

 

kup medargin allegro

kup najtaniej z najdłuższym terminem przydatności - DIOSMIN300 lub VENALEX

pdf

zobacz ulotkę informacyją Venalex