Hemoroidy, a diosmina… 

Choroba hemoroidalna (żylaki odbytu), czyli popularnie nazywane przez nas hemoroidy, to schorzenie które dotyczy bardzo wielu kobiet i mężczyzn i może wystąpić w każdym wieku. Objawy hemoroidów mogą nas w pierwszym momencie przerazić, gdyż nagle obserwujemy, że po skorzystaniu z toalety na papierze pojawia się krew. Poza krwią w toalecie, która jest wyraźnym sygnałem, że dzieje się coś złego, chory odczuwa świąd odbytu i pieczenie w jego obrębie. Hemoroidy mogą również występować w postaci zewnętrznych guzków wychodzących z odbytu, które mogą nie dawać żadnych subiektywnych objawów, poza tym, że możemy je wyczuć palpitacyjne. We wczesnej fazie hemoroidy są przeważnie schowane wewnątrz odbytu, nie bolą i oprócz krwawienia nie powodują żadnych dolegliwości. Może jednak występować ból podczas wypróżniania i uczucie wspomnianego wcześniej swędzenia w okolicy odbytu. Kiedy hemoroidy zaczynają się powiększać, wysuwają się z odbytu i przyjmują postać sinoczerwonych guzków.
Przyczyny hemoroidów to najczęściej siedzący tryb życia, lecz również, co ciekawe, zawodnicze biegi długodystansowe, więc całkowita opozycja do siedzienia. Długotrwałe zaparcia i biegunki również wpływają niekorzystanie na nasz organizm i sprzyjają powstawaniu hemoroidów. Dieta uboga w błonnik to kolejny czynnik predysponujący do powstawania żylaków odbytu. Bardzo często na hemoroidy skarżą się kobiety w ciąży. Związane jest to z uciskiem macicy na jelita i problemem z wypróżnianiem. Ponadto kobiety w ciąży często przyjmują preparaty z żelazem, które powodują zaparcia, co z kolei predysponuje do powstawania hemoroidów. Idąc dalej, podczas porodu występuje bardzo duże ciśnienie w miednicy mniejszej, co powoduje przemieszczanie się hemoroidów, często wypadają one na zewnątrz i sprawiają dużo probleów w połogu. Jakkolwiek w ciąży mamy ograniczone pole manerwu, jeżeli chodzi o przyjmowanie leków na hemoroidy, tak poza tą sytuacją istnieje szczereg możliwości, które pomogą nam walczyć z tą przykrą dolegliwością.
Leczenie objawowe polega na przyjmowaniu środków działających miejscowo, rozpuszczających zakrzepy krwi i substancje ropne, środkó łągodzących i ściągających, a także odkażających.
Dieta przeciwko hemoroidom powinna być bogata w błonnik, więc w codzinnym menu powinny znaleźć się duże ilości warzyw, owoców i produktów pełnoziarnistych. Ważna jest również aktywność fizyczna, a także higiena odbytu, która powinna obejmować podmycie ciepłą wodą po wypróżnieniu i osuszenie bawełnianym ręcznikiem.
Bardzo dobre efekty, zarówno w sytuacji wystąpienia hemoroidów, jak również prewencyjne, dają preparaty z diosminą. Diosmina zawarta w Venalex lub Diosmin 300 uszczelnia naczynia i poprawia krążenie oraz przywraca naczyniom włosowatym naturalną przepuszczalność. Oprócz tego diosmina działa również przeciwzapalnie, więc warto włączyć jej suplementację do walki z hemoroidami.

z najdłuższym terminem przydatności kupisz u nas:

 kup medargin dolce vita

kup medargin allegro

kup najtaniej z najdłuższym terminem przydatności - DIOSMIN300 lub VENALEX
pdf

zobacz ulotkę informacyją