Kiedy stosować Venalex
Venalex uzupełnia dietę w diosminę i hesperydynę; składniki preparatu mogą wywierać korzystne działanie w przypadku dyskomfortu związanego z uczuciem obrzęku i ciężkości nóg.
 
Diosmina i hesperydyna są naturalnie występującym związkami flawonowymi pochodzenia roślinnego. W dużych ilościach związki te występują w owocach cytrusowych. Obie substancje wykazują działanie ochronne na naczynia krwionośne. Zmniejszają przepuszczalność ścian naczyń (hamują aktywność hialuronidazy), wzmacniają je i działają przeciwobrzękowo. Poprawiają stan napięcia ścian naczyń żylnych i przepływ krwi. Wykazują także działanie przeciwzapalne. Diosmina zwiększa przepływ limfy w układzie chłonnym. Diosmina i hesperydyna wykazują działanie przeciwutleniające, chronią przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.
 
Venalex warto stosować w przypadku przewlekłej niewydolności żylnej, powstawania żylkaów, tzw. pajączków, chorób niedokrwienia kończyn dolnych, choroby wystaw sklepowych, infekcji wirusowych, obżęku limfatycznego i odleżyn.
Przewlekła niewydoklność żylna kończyn dolnych
Choroby żył stanowią bardzo poważny problem, zwłaszcza w krajach rozwiniętych. Ogólna nazwa dla chorób układu żylnego to przewlekła niewydolność żylna. Problem polega na zaburzeniu odpływu krwi z kończyn dolnych, co powoduje zastój krwi w żyłach powierzchownych i głębokich oraz powstawanie zmian skórnych i podskórnych. Statystycznie choroby żył występują w Polsce u ponad 50% kobiet i 40 % mężczyzn. Oznacza to że choroby żył są prawdziwym problemem społecznym i w praktyce mogą dotyczyć każdego z nas.
 
Z chorobą żylakową mamy do czynienia na skutek uszkodzenia tak zwanych zastawek w układzie żylnym. Chodzi o to, że w warunkach fizjologicznych krew płynie w kierunku od stóp do jamy brzusznej i jest to związane z prawidłową funkcją tych zastawek. Krew ma do pokonania siłę grawitacyjną i w przypadku gdy zastawki są uszkodzone dochodzi do zwolnienia przepływu krwi w żyłach, krew tak jakby zalega w kończynach dolnych, co manifestuje się poszerzeniem żył i powstawaniem żylaków. Poszerzone żyły doprowadzają do zastoju krwi w kończynie dolnej, wpływa to również na układ mikrokrążenia, co z kolei objawia się obrzękami kończyn, jak również zaburzonym ukrwieniem tkanek. W skrajnych przypadkach może to doprowadzić do poważnych powikłań, tzn. owrzodzeń podudzia.
 
Nasze możliwości przeciwdziałania temu niekorzystnemu zjawisku sprowadzają się do w porę podjętej profilaktyki wspomaganej ? jeżeli zajdzie taka potrzeba, leczeniem farmakologicznym.
 
Istnieje bardzo wiele preparatów. Najbardziej powszechne są preparaty zawierające diosminę takie jak Venalex.
Diosmina jest związkiem pochodzenia naturalnego, pozyskiwanym głównie z owoców cytrusowych, a zwłaszcza pomarańczy gorzkiej. Ekstrakt wytwarzany jest przemysłowo przez przetwarzanie ogromnych ilości tak zwanych naowocni, czyli skórek owocu, a także błonnika i miąższu.
 
Preparaty te powodują lepsze napięcie ściany żył, wpływają na mikrokrążenie. Klinicznie objawia się to zmniejszonymi dolegliwościami, zmniejszonym obrzękiem.
Wskazaniami do stosowania diosminy są przede wszystkim objawy związane z niewydolnością krążenia żylnego kończyn dolnych: uczucie ciężkości nóg i bóle łydek. Diosmina jest również stosowana w leczeniu odleżyn powstałych z powodu długotrwałego unieruchomienia, w tym także obrzęków limfatycznych, a także objawowo w przypadku zaostrzenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu. Nasilenie dolegliwości ulega odczuwalnemu zmniejszeniu na ogół już w pierwszym dniu stosowania diosminy, a objawy niepożądane występują rzadko i zwykle są słabo wyrażone. Zanim jednak sięgniemy po leki, powinniśmy przede wszystkim wykorzystać możliwości tkwiące w działaniach profilaktycznych. Aby zahamować rozwój żylaków musimy w pierwszej kolejności zmienić nasz styl życia, przyzwyczajenia i stosować tak zwaną ogólną profilaktykę. Aktywność ruchowa ma tu znaczenie podstawowe. Należy między innymi unikać długotrwałego stania i siedzenie. Wskazane jest unoszenie nóg w czasie przerw w pracy, codzienne spacerowanie, albo uprawianie sportu, na przykład jogging, pływanie, jazda na rowerze.
 
Istotne jest utrzymywanie umiarkowanej temperatury. Nie zaleca się przegrzewanie ciała, korzystania z sauny, długotrwałego opalania. Bardzo korzystnie działa codzienne stosowanie chłodnego natrysku na kończyny dolne.
 
Przewlekła niewydolność żylna dotyczy coraz większej liczby osób. Jeżeli po aktywnym dniu Twoje nogi często sprawiają wrażenie ciężkich jak z ołowiu, męczą Cie skurcze łydek i świąd w obrębie kończyn dolnych , a na nogach możesz zaobserwować widocznie popękane naczynka, to bardzo prawdopodobne, że cierpisz na przewlekłą niewydolność kończyn dolnych, która prowadzi do powstawania nieestetycznych żylaków. Jednak zamiast panikować, przeczytaj co jest przeczyną takiego stanu i jak można temu zapobiegać. Przewlekła niewydolność żylna spowodowana jest przede wszystkim przez zbyt duże ciśnienie w obrębie żył. Najbardziej narażone są na to schorzenie osoby otyłe, które dodatkowo spędzają prawie cały dzień siedząc lub stojąc, gdyż pozostawanie przez długi czas w tej samej pozycji prowadzi do zastoju krwi w żyłach. Naszym żyłom nie służą również długie i gorące kąpiele, podczas których wzrasta ciśnienie krwi. Niewydolność żylna dotyczy częściej kobiet niż mężczyzn. Związane jest to po części z zażywaniem doustnych środków antykoncepcyjnych, które sprawiają, że równowaga hormonalna jest zaburzona i wzrasta poziom estrogenu, co z kolei zmniejsza sprężystość żył. Stają się one tym samym bardziej podatne na rozciąganie. Najprościej mówiąc, ciśnienie które rozciąga żyły, powoduje że krew w nich zalegająca spływa do ich najniższych partii, czyli do kończyn dolnych. Podobny efekt  obserwujemy w trakcie ciąży,  dlatego też po urodzeniu dziecka wiele kobiet skarży się na przewlekłą niewydolność żylną. Skłonności dziedzine mają również ogormny wpływ na wystąpienie niewydolności żylnej- potwierdza to 70% pacjentów.
 
Aby zapobiegać przewlekłej niewydolności żylnej, czyli żylakom, musimy przede wszystkim wzmocnić naczynia żylne,a możemy to zrobić poprzez zmianę trybu życia i włączenie odpowiedniej suplementacji do naszej diety. Istotne jest wykonywanie specjalnych ćwiczeń, których podstawą są ćwiczenia rozgrzewające, pobudzające układ krążenia i rozciągające mięśnie i więzadła. Do tych ćwiczeń dołączyć powinniśmy również takie, które poprawią elastyczność i ruchomość stawu skokowego. Bardzo dobrym ćwiczenie jest unoszenie nóg powyżej serca w leżeniu na plecach. Innym wariantem tego ćwiczenia jest zginanie i prostowanie stopy pozostając cały czas w pozycji na plecach i z nogami uniesionymi do góry. W niewydolności żylnej szczególnie zaleca się szybki marsz, jazdę na rowerze oraz pływanie. Podczas przewlekłej niewydolności żylnej wielu ludzi stosuje suplementy diety zawierające diosminę zwartą Venalex.
Przyczyny powstawania żylaków
Przewlekła niewydolność żylna to choroba, która manifestuje swoją obecność poprzez powstawanie pod skórą ud i łydek brzydko wyglądających żylaków. Spowodowane jest to zbyt dużym ciśnieniem w żyłach, które rozszerzają się i nie są w stanie efektywnie odprowadzać krwi, gdyż uszkodzeniu ulegają znajdujące się w nich zastawki żylne. Taka sytuacja prowadzi do gromadzenia się krwi w dolnych partiach żył, czyli w układzie żylnym kończyn dolnych. Prowadzi to do przewlekłej niewydolności żylnej, a w konsekwencji tego do powstawnia żylaków. Co powoduje, że nasz układ żylny nie funkjonuje prawidłowo? Zużyta krew transportowana jest do serca, a potem do płuc, aby zostać utleniona. Krew z dolnych kończyn powinna zatem płynąć w górę. Kiedy jednak w skutek uszkodzenia zastawek żylnych cofa się z powrotem do nóg, zaczynamy odczuwać objawy niewydolności żylnej. Z całą pewnością duży wpływ na powstawanie żylaków ma genetyka, gdyż większość pacjentów którzy zwracają się  do lekarza z problemem przewlekłej niewydolności żylnej ma wywiad rodzinny obciążony w tym kierunku. Na żylaki cześciej skarżą się kobiety niż mężczyźni. Kobiece hormony, podlegające nieustannym wahaniom, powodują że przepływ limfatyczny w naczyniach żylnych nie odbywa się prawidłowo. Otyłość i siedzący tryb życia, jak również praca stojąca, także przyczyniają się do powstawania przewlekłej niewydolności żylnej. Dotyczy to również osób, które z powodu choroby były przez dłuższy czas unieruchomione. Długie kąpiele i korzystanie z sauny, palenie papierosów to dodatkowe czynniki wpływające na powstawanie żylaków u osób z predyspozycjami do przewlekłej niewydolności żylnej. Jak walczyć z żylakami? Zmiana trybu życia na bardziej aktywny, zrzucenie nadwagi i masaże nóg będą bardzo pomocne w walce z żylakami. Korzystnie działa spanie z nogami lekko uniesionymi do góry, gimnastyka wzmacniająca mięśnie łydek (stanie na palcach, unoszenie palców stóp w pozycji stojącej), intensywny marsz, pływanie oraz jazda na rowerze. Istotną rolę odgrywa odżywianie i odpowiednia suplementacja. Należy przede wszystkicm ograniczyć spożycie soli i wzbogacić dietę i witaminę C i E, jak również żażywać preparaty działające przeciwzapalnie i ochronnie na naczynia krwionośne, oraz regulujące ciśnienie krwi w żyłach. Na uwagę zasługują w tym momencie preparaty zawierające w swoim składzie diosminę - substancję która usprawnia przepływ krwi w naczyniach żylnych, powstrzymuje rozszerzanie się naczyń żylnych, działa przeciwobrzękowo oraz ma właściwości przeciwzapalne.  W walce z przewlekłą niewydolnością żylną ważna jest systematyczność i odpowiednio wcześnie włączenie działań prewencyjnych. Aktywność fizyczna i suplementacja diosminy zawartej w Venalex pomaga działać prewencyjnie na powstające żylaki.
Żylaki
Żylaki- zastanawiasz się jak powstają i co możesz zrobić, aby im zapobiegać? Naczynia żylne tworzą gęstą siatkę połączonych ze sobą dwóch układów: układ żył głębokich i powierzchniowych. Układem żył głebokich odpływa do serca  90% krwi, natomiast układem żył powierzchniowych tylko 10%. Z taką sytuacją mamy do czynienia w przypadku zdrowego człowieka. Inaczej dzieje się u osób z przewlekłą niewydolnością żylną kończyn dolnych, która według badań dotyczy aż 10 mln kobiet i 5 mln mężczyzn w Polsce. Przewlekła niewydolność żylna postępuje stopniowo i zaczyna się całkiem niewinne, bo od uszkodzenia zastawek żylnych. W miarę postępowania tych uszkodzeń, zastawki przestają się domykać, a krew cofa się i napiera na ściany wewnątrz żył. Kiedy dochodzi do takiej sytuacji, zaczynamy obserwować u siebie mniej lub bardziej specyficzne objawy, takie jak: uczucie ciężkości w nogach, które zmniejsza się po odpoczynku, zwłaszcza jeżeli odpoczywamy z nogami w górze, świąd łydek, uczucie lekkiego palenia w obrębie kończyn dolnych, a także obrzęki i kurcze łydek. W miarę jak niewydolność żylna postępuje, a naczynia żylne stają się coraz bardziej kruche, możemy zauważyć że skóra na łydkach i podudziach jest cieńsza i pokrywa ją siateczka popękanych naczynek. Popękane naczynka, czyli tzw. pajączki nie powodują jeszcze dolegliwości, są jedynie defektem kosmetycznym. Typowym objawem przewlekłej niewydolności żylnej są żylaki, które mają postać sinoniebieskich, podskórnych wybrzuszeń tworzących sploty lub kłębki. Taki stan nazywamy przewlekłą niewydolnością żylną, która nieleczona prowadzi do dużo poważniejszyego stanu, czyli zaawansowanej niewydolności układu żylnego, kiedy to obrzęki stają się coraz większe, a w miejscu występowania żylaków zaczynamy odczuwać ból i pieczenie. W pewnym momencie dochodzi do powstawania małych owrzodzeń wypełnionych brudną substancją w których łatwo może dojść do zakażenia bakteriami. Aby zapobiec takiej sytuacji musimy w odpowiednim momencie zareagować na zachodzące procesy i zmodyfikować tryb życia poprzez zwiększenie aktywności fizycznej,  zrzucenie nadwagi, a także wprowadzenie do diety pokarmów zawierających dużą ilość witaminy C i E oraz substancji działających ochronnie i przeciwzapalnie na żyły. Żylaki to nie tylko problem estetyczny, ale przede wszystkim zdrowotny. Nie lekceważ żylaków i podejmij walkę z nimi odpowiednio wcześnie. Pomocne w tej walce mogą okazać się preparaty zawieracjęce w swym składzie diosminę, czyli substancję działającą przeciwzapalnie i ochronnie na żyły. Diosmina zawarta w Venalex w znacznym stopniu usprawnia przepływ krwi w naczyniach żylnych i zapobiega cofaniu się krwi do dolnych partii nóg poprzez poprawę tonusu żylnego i zwiększenie przepływu limfy. Ponadto dismina zmniejsza nadciśnienie w żyłach i działa przeciwkrwotocznie. Włączenie preparatów zawierających diosminę jako suplementacji codziennej diety, może znacznie usprawnić nasz układ żylny i zapobiegać powstawaniu żylaków.
Choroba niedokrwienia kończyn dolnych
Jeżeli czujesz ból w nogach, pomimo tego, że dopiero wyszedłeś z domu i przeszedłeś kilkaset metrów, zastanów się czy nie cierpisz na chorobę niedokrwieną kończyn dolnych. To bardzo groźne schorzenie, które dotyczy już co trzeciego Polaka, prowadzi w najgorszym wypadku do apmutacji kończyny dolnej lub w najlepszym wypadku, stopy. Choroba niedokrwienna kończyn dolnych dotyczy przeważnie osób starszych i zwana jest chorobą wystaw sklepowych, ponieważ ze względu na silny ból nóg, chory nie potrafi przejść dużych odległości bez zatrzymywania co parę kroków. Zabawna nazwa nie powinna nas zmylić, ponieważ nieleczone niedokrwienie kończyn dolnych pociąga za sobą tragiczne skutki. Co powoduje, że cierpimy z powodu niedokrwienia kończyn dolnych? W 97% przypadków schorzenie to spowodowane jest przez miażdżycę, czyli odkładanie się cholesterolu w tkance łącznej ścian naczyń krwionośnych. Miażdżyca jest chorobą ogólnorozwojową i może dotyczyć tętnic wieńcowych ,co grozi zawałem serca, tętnic mózgowych i spowodować udar mózgu, a może również umiejscowić się w tętnicach nóg i tym przypadku mamy do czynienia z niedokrwieniem kończyn dolnych. Następuje stopniowe utracenie drożności tętnic, a tkanki ulegają martwicy na skutek niedotlenienia i braku składników odżywczych. Widocznym objawem postępującej choroby wystaw sklepowych, opócz bóli i skurczów nóg, jest zmniejszenie masy chorej nogi, brak wyczuwalnego pulsu pod kolanem, z boku kostki i w pachwinie, a także niedokrwienie skóry, która staje się cienka i blada Chorzy przeważnie zgłaszają się do lekarza kiedy choroba jest już w bardzo zaawansowanym stanie i ciężko obyć się bez interwenji chirurga. Chorzy cierpiący na chorobę wystaw sklepowych większość dnia spędzają siedząc, gdyż pozycja ta przynosi lekką ulgę. Dzieje się tak dzięki temu, że krew spływa do dolnych partii nóg, odciążając  tym samym ich wyższe partie.
 
Jeżeli chcemy zapobiegać  chorobie wystaw sklepowych powinniśmy zmienić tryb życia na zdrowszy. Co to oznacza w praktyce? Jeżeli palimy ? bezwzględnie rzucić palenie, więcej się ruszać i zażywać preperaty działające ochronnie na naczynia krwionośne i zwiększjące tonus żylny. Dobre rezultaty dają w tym przypadku preparaty zawierające w swoim składzie diosminę. Diosmina zawarta w Venalex, oprócz dobroczynnego działania na kondycję naczyń żylnych, działa ponadto przeciwzapalnie i przeciwkrwotocznie oraz poprawia powrót krwi z układu żylnego i zwiększa przepustowość naczyń włosowatych. Przyjmowanie preparatów z diosminą, przy jednoczesnym wprowadzeniu zdrowych nawyków do codziennego życia, sprawi, że znacznie zmniejszymy ryzyko zachorowania na chorobę niedokrwienną kończyn dolnych,  poprawi się jakość naszego życia i znowu będzie nam się chciało wstać z krzesła i aktywnie spędzić dzień. Kup Venalex już teraz- najtaniej z najdłuższym terminem przydatności.
Choroba wystaw sklepowych
Choroba wystaw sklepowych to schorzenie na które według prognoz lekarskich zachoruje co trzeci z nas. Pod tą tajemniczo brzmiącą nazwą kryje się przewlekłe niedokrwienie kończyn dolnych. Najbardziej narażone na chorobę wystaw sklepowych są osoby po 50 roku życia, a także palacze i osoby cierpiące na cukrzycę. Chociaż nazwa schorzenia może być zabawna, to jej konsekwencje są przerażające: co tydzień z powodu przewlekłego niedokrwienia kończyn lekarzą aputują stopę lub nogę stu osobom w Polsce! Nazwa choroby wzięła się z tego, że osoba cierpiąca na chorobę wystaw sklepowych nie potrafi przejść kilku metrów bez zatrzymywania się, gdyż odczuwa silny ból łydek, ud, a nawet pośladków. W konsekwencji chory idzie i co chwila zatrzymuje się. Nogi bardzo bolą, ponieważ miażdżyca powoduje zwapnienie tętnic, krew z trudem przepływa przez te tętnice, co powoduje niedokrwienie i niedotlenienie. Mamy wówczas wrażenie jakbyśmy się przetrenowali i dokuczały nam zakwasy. Chorzy przeważnie bagatelizują pierwsze objawy przewleklego niedokrwienia kończyn sądząc, że ból nóg to nic strasznego, a biorąc pod uwagę, że sytuacja ta dotyczy najczęściej osób starszych, włącza się myślenie "starość nie radość". Na dłuższą metę sytuacja taka kończy się przeważnie amputacją. Jeżeli jednak chory zgłosi się odpowiednio wcześnie, można zastosować by-passy w miejscu zwężenia tętnic. Tętnice udrażnia się także przy użyciu balonów i stentów, a ciężko chorym wszywa się też protezy- kawałek materiału zastępuje wtedy tętnice.
 
Ważna jest przed wszystkim profilaktyka, zwłaszcza w przypadku chorych na nadciśnienie lub cukrzycę ? regularne przyjmowanie leków i dieta to podstawa. Warto też stosować suplementy diety zawierające diosminę takie jak Venalex. Palacze powinni rzucić palenie, a wielbiciele kanapy i telewizora, zacząć się ruszać. Można również przyjmować preparaty zawierające diosminę, która jest składnikiem leków stosownych m.in. przy niewydolności żylnej, odleżynach, hemoroidach i obrzęku limfatycznym. Diosmina działa przeciwzapalnie i ochronnie na żyły. Oprócz tego diosmina wykazuje działanie przeciwobrzękowe i przeciwkrwotoczne. Co ważne przy przewlekłym niedokrwieniu kończyn dolnych, diomina zmniejsza nadciśnienie i zastój żylny w kończynach. Przyjmowanie preparatów z diosminą takich jak Venalex może więc w znacznym stopniu wpływać na kondycję naszych żył i przy wprowadzeniu zdrowych nawyków do codziennego życia, zapobiegać chorobie wystaw sklepowych.
Infekcje wirusowe
Infekcje wirusowe to stan chorobowy spowodowany przez wtargnięcie do naszego organizmu wirusów. W okresie jesienno-zimowym mamy do czynienia ze zmasowanym atakiem chorobotwórczych wirusów, dlatego powinniśmy szczególnie zadbać o nasze zdrowie. Podobnie jest wiosną, kiedy organizm osłabiony po długiej zimie oraz pozbawiony witamin i minerałów, jest podatny na  infekcje wirusowe.  Zwykle zaczyna się niewinnie, od drapania w gardle i lekkiego kataru. Jeżeli nasza odporność jest w dobrej kondycji, organizm sam zwalczy infekcję wirusową i nie zachorujemy. Wystarczy jednak niewielki spadek formy lub stresujący okres w życiu, żeby infekcja trafiła na dogodne warunki do rozwoju i rozgościła się w naszym ciele na dobre, powodując szereg niemiłych objawów, począwszy od bólu  głowy, mięśni i stawów, poprzez zatkany nos, aż do suchego i męczącego kaszlu. Infekcjom wirusowym towarzyszyć może gorączka, która nie przekracza jednak 38 stopni. Z reguły utrzymuje się ona od 3 do 5 dni i jest wynikiem walki organizmu z infekcją wirusową. Próbując sobie radzić z infekcją najcześciej sięgamy po ogólno dostępne środki zawieracjące witaminę C, wapń, rutynę, oraz środki przeciwbólowe i przeciwzapalne z ibuprofenem lub paracetamolem. Ogólna zasada mówi, że infekcję wirusową leczymy objawow, a często wcale. Jedyną zalecaną przez lekarzy rzeczą jest wówczas odpoczynek, duże ilości płynów i środki przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Warto wiedzieć, że bezpiecznym i skutecznie działającym środkiem przeciwzapalnym jest również diosmina. Preparaty z diosminą można z powodzeniem stosować wiele dni i nie wywołuje to z reguły żadnych skutków ubocznych. Diosmina nie obciąża ponadto żołądka i wątroby. Warto zatem sprawdzić działanie diosminy na własnym organiźmie.
 
W okresie zwiększonej zachorowalności na przeziębienie i grypę powinniśmy jak najcześciej przebywać na świeżym powietrzu i unikać zatłoczonych miejsc w których bardzo łatwo złapać infekcję wirusową. Dietę można wspomagać preparatami z diosminą takimi jak Venalex. Warto również wzbogacić swoją dietę w dużą ilość świeżych warzyw i owoców tym samym wspomagając siły obronne organizmu, a wtedy żadna infekcja wirusowa nie będzie nam straszna.
Obrzęk limfatyczny
Obrzęk limfatyczny to obrzęk tkanek wywołany zastojem chłonki. Najczęściej dotyczy skóry i tkanek podskórnych i wywołany jest pierwotnym lub wtórnym uszkodzeniem naczyń chłonnych. Najbardziej charakterystycznym objawem świadczącym o problemach z odprowadzaniem limfy z naczyń chłonnych jest widoczny obrzęk. Obrzęk limfatyczny może mieć wiele przyczyn, najczęściej wymianiane to: wrodzona (układ limfatyczny jest niedojrzały i kiedy organizm nie radzi sobie z większym obciążeniem, dochodzi do obrzęku) pasożytnicza, pozapalna, pourazowa, po operacjach naczyniowych, a także w przebiegu przewlekłej niewydolności żylnej. Najczęściej mamy do czynienia z obrzękiem występującym na ramionach i nogach. Nigdy nie jest tak, że obrzęk następuje nagle, z dnia na dzień, gdyż ludzki organizm posiada zdolność do uruchamiania procesów wyrównawczych, które wspomagają niedostatecznie pracujący układ limfatyczny. Bardzo korzystne jest zażywanie, w przypadku występujących już obrzęków, preparatów zawierających w swoim składzie diosminę takich jak Venalex, która poprawia przepływ limfy, dzięki czemu działa przeciwobrzękowo. Warto wiedzieć, że bardzo dobrze znane nam uczucie ciężkości nóg po długim dniu, to pierwszy sygnał alarmujący o  problemach z układem limfatycznym i objaw umiarkowanego obrzęku nóg.  Ponadto osoby, które borykają się z obrzękami kończyn, powinny zmniejszyć spożycie soli, gdyż powoduje ona, że woda zatrzymuje się w organizmie, przez co obrzęki są większe. Należy również zredukować nadwagę i zwiększyć aktywność fizyczną, a także unikać gorących kąpieli i sauny. Znaczną poprawę zapewnia  również specjalny masaż, który usprawnia przepłwy krwi w naczyniach żylnych. Warto zastosować się do powyższych rad i zmienić tryb życia oraz stosować preparaty z diosminą zarówno w momencie kiedy obrzęki są już widoczne na naszym ciele, jak również profilaktycznie, aby nie dopuścić do ich pojawienia się. Nieleczony umiarkowany obrzęk limfatyczny będzie się nasilał, dlatego korzystne jest włączenie preparatów z diosminą jako suplementacji do codziennej diety takich jak Venalex.
Odleżyny
Odleżyny to uszkodzenie skóry i tkanek pod nią leżących, aż do kości. Przyczyną jest długotrwały nacisk, który powoduje, że tkanki są niedotlenione i następuje ich martwica. Odleżyny powstają u osób przewlekle chorych, zmuszonych do długotrwałego leżenia, unieruchomionych. Odleżyny powstają w miejscach w których skóra leżacego styka się z podłożem, czyli kości krzyżowej lub ogonowej, na pośladkach, biodrach i piętach, a także w okolicy łopatek i łokci. Profilaktyka odleżyn obejmuje zmiane pozycji ciała co 2 godziny oraz wyposażenie łóżka w specjalne materace przeciwodleżynowe, które dzięki temu, że posiadają specjalnie pofalowaną powierzchnię, delikatnie masują skórę osoby leżącej. Oprócz materaca, w profilaktyce przeciw odleżynom, ważne jest utrzymywanie skóry chorego w czystości i suchości, używanie bielizny pościelowej z naturalnych, oddychających materiałów i dokładna obserwacja pod kątem zmian odleżynowych. Jeżeli odleżyny już wystąpią, stosuje się tradycyjne opartunki, która trzeba często zmieniać zachowując przy tym ostrożność i najwyższe standardy higieny. Jeżeli chcemy wspomóc walkę z odleżynami poprzez suplementację, powinniśmy włączyć do diety chorego preparaty zawierające zmikronizowaną diosminę. Oprócz tego, że  diosmina  poprawia powrót krwi z układu żylnego kończyn dolnych to zmniejsza nadciśnienie i zastój krwi w żyłach. Diosmina zawarta w Venalex zwiększa przepływ limfy w układzie chłonnym i podwyższa ciśnienie onkotyczne limfy. Diosmina działa ponadto przeciwzapalnie co jest bardzo ważne w profilaktyce schorzeń odleżynowych. Diosmina jest metabolizowana w jelitach do diosmetyny i w tej postaci wchłaniana do krwi. Nadmiar diosminy jest wydalany przez nerki wraz z moczem. Ze względu na to, że diosmina jest bardzo dobrze tolerowana przez większość organizów, można ją bezpiecznie podawać nawet starszym osobom.